Kegelove cviky – dokážu pomôcť proti častému močeniu

Trápia vás časté chodenie na malú, ale neviete, čo všetko by vám mohlo s týmto delikátnym problémom konečne pomôcť? Ak nechcete vsádzať na chémiu a chcete urobiť aj niečo pre svoje sexuálne zdravie, vyskúšajte Kegelove cviky. Aké sú ich výhody si prečítate v našom dnešnom článku.

Kegelove cviky na panvové dno pozná skoro každý. Zaujímavé je na nich ale tiež to, že málokto je naozaj cvičí. Čo je obrovská škoda, pretože Kegelove cviky majú pre ženy, ale aj pre mužov veľa zaujímavých výhod.

⚖ ️Porovnanie: TOP 10 prípravkov na časté močenie

najlepšie lieky na časté močenie
 • účinnosť jednotlivých prípravkov vo vzťahu k častému nočnému a dennému močenie, menšiemu tlaku a pnutie, silnejšiemu prúdu moču a lepšiemu pocitu domočení
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 06/2024

Nejde len o to, že posilní panvové dno, ktoré lepšie odolá nechcenému úniku moču (napríklad pri zakašľaní, alebo pri smiechu), ale tiež môžu zlepšiť vaše sexuálne prežitky.

Čo sú rozhodne dôvody, kvôli ktorým by ste ich mali aspoň na čas vyskúšať aj vy.

kegelove cviky pre mužov

Čo sú to Kegelove cviky?

Kegelove cviky fungujú na princípe zatínanie a uvoľňovanie svalov, ktoré sa nachádzajú v panvovej oblasti. Ovplyvňujú teda nielen pevnosť panvového dna, ale aj sexuálne zdravie. (Dokonca vraj prispievajú k zvýšenej citlivosti a ku ľahšiemu dosiahnutie orgazmu.)

Ich veľkou výhodou je, že k nim nie je prakticky nič potreba a môžete sa im venovať aj niekoľkokrát za deň. A to bez toho, aby vás pri nich niekto prichytil.

Fungujú tak, že na niekoľko sekúnd stiahnete svaly panvového dna. (Pre lepšiu predstavu ide o svaly, ktoré zapájate počas močenia.) Ty krátko na to zase uvoľníte a zatnete. Aby malo toto cvičenie požadovaný efekt, je potrebné sa mu venovať pravidelne niekoľkokrát za deň.

Pozor, svaly panvového dna sa rýchlo unaví, takže nie je vhodné si dávať nereálne ciele. Radšej robte Kegelove cviky s niekoľkými málo opakovaniami o trochu častejšie, než prepáliť štart a snažiť sa o nezmyselne vysoký počet prevedenie raz počas dňa.

Ako pomôžu s častým močením?

Dôvodov, prečo dochádza k oslabeniu ľudského panvového dna, ktoré je zodpovedné za správne fungovanie intímnych partií a zvieračov, existuje veľa.

Spravidla k tomuto procesu dochádza vplyvom:

 • Tehotenstvo
 • Pôrodu
 • Starnutie
 • Vyššia telesnej váhy (ktorá na tieto partie vynakladá o poznanie väčšie nároky)

Čo sa týka toho, ako vám môžu Kegelove cviky pomôcť, tak ide o to, že vám posilní oblasť okolo zvieračov a tiež pomôžu vrátiť vaše orgány (v tomto prípade močový mechúr) na anatomicky správne miesto. Nič na seba teda netlačí a všetko začne opäť bez problému fungovať.

kegelove cviky v tehotenstve

Kegelove cviky pre ženy

Ženy môžu vzhľadom na svoje odlišné anatómiu používať u Kegelových cvikov rôzne pomôcky. V tomto prípade sú veľmi vhodné venušine guličky, ktoré samy o sebe taktiež prispievajú k posilnenie panvového dna.

Okrem toho, že vďaka pravidelnému cvičeniu odstránite (alebo aspoň zmiernite) problémy s inkontinenciou dôjde k posilneniu vaginálnych stien, ktoré môžu byť oslabené pôrodom. Okrem toho, že túto zmenu ocenia váš muž budete mať aj vy oveľa lepší sexuálny prežitky.

Kegelove cviky pre mužov

Muži si myslia, že Kegelove cviky slúži len k posilneniu zdravia žien. To je ale učňovské chyba. Kegelove cviky u mužov taktiež posilňujú svaly panvového dna. Okrem toho, že pomáhajú riešiť problémy s častým močením prispievajú k zdravému intímnemu životu. Zvlášť u mužov, ktoré trápia erektilnej dysfunkcie

Záver

Kegelove cviky nie sú doménou len jedného pohlavia. Keďže majú veľa pozitívnych účinkov a nie je k nim prakticky nič potreba, bola by škoda nechať ležať túto príležitosť k vylepšeniu vašej kondície len tak ladom. Alebo myslíte, že nie?

⚖ ️Porovnanie: TOP 10 prípravkov na časté močenie

najlepšie lieky na časté močenie
 • účinnosť jednotlivých prípravkov vo vzťahu k častému nočnému a dennému močenie, menšiemu tlaku a pnutie, silnejšiemu prúdu moču a lepšiemu pocitu domočení
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 06/2024

Vložiť komentár