Najčastejšie problémy s močením: Vieme, ako im predchádzať

Močové ťažkosti nie sú tabu za každých okolností, ale v dobrej spoločnosti sa o nich zvykne málo hovoriť. Pravdepodobne preto, že kontrola vylučovacích funkcií je absolútnym základom, ktorý by mal každý človek bez problémov zvládnuť. A ak to tak nie je, je to vážny nedostatok, ktorý sa snažíme skryť pred očami ostatných. Aké sú najčastejšie problémy s močením? A ako sa ich zbaviť?

Problémy s močením sú veľmi chúlostivé, pretože nám môžu spôsobiť značné ťažkosti. Prípadne nás môžu dostať do naozaj zložitých spoločenských situácií. Trpí nimi však veľa ľudí, takže je možno načase prestať sa nimi trápiť a začať ich vnímať ako niečo úplne normálne.

⚖ ️Porovnanie: TOP 10 prípravkov na časté močenie

najlepšie lieky na časté močenie
 • účinnosť jednotlivých prípravkov vo vzťahu k častému nočnému a dennému močenie, menšiemu tlaku a pnutie, silnejšiemu prúdu moču a lepšiemu pocitu domočení
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 04/2024

Tomuto prístupu napomáha skutočnosť, že mnohé problémy s močovými cestami bývajú pomerne ľahko riešiteľné. Teda za predpokladu, že sa rozhodnete vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a obrátiť sa na odborníka.

Ako na to?

ťažkosti s močením příčiny

Príčiny ťažkostí s močením

Ľudské telo môže trpieť mnohými rôznymi zdravotnými problémami. Z tohto dôvodu neexistuje len jedna príčina problémov s močením, ktorá by sa týkala každého, kto pociťuje podozrivé príznaky.

Za vašimi problémami môžu byť nasledujúce príčiny:

A mnoho ďalších problémov rôznej závažnosti. Ak sa vaše problémy po niekoľkých dňoch alebo týždňoch nezlepšia alebo sa dokonca zhoršia, vždy je vhodné kontaktovať lekára a nechať sa dôkladne vyšetriť.

Najčastejšie problémy s močením

Časté močenie

Močový mechúr je pomerne pružný, takže pojme naozaj veľké množstvo tekutiny. Z tohto dôvodu nie je potrebné chodiť na toaletu každých desať minút. Ale čo ak si myslíte, že je to potrebné?

Najskôr sa zamyslite nad tým, či ste nevypili príliš veľa vody. Na vine môže byť aj nadmerné pitie kávy a alkoholu. (Tieto tekutiny majú tendenciu dehydrovať organizmus.) Na vine môže byť aj pitie príliš veľkého množstva vody v krátkom časovom období. Ak sa vám to nedarí, zamyslite sa, či nie ste z niečoho nervózni. (Napríklad pred cestou alebo dôležitou udalosťou.)

Pálenie a rezanie pri močení

Pálenie a rezanie pri močení zvyčajne naznačuje problém s infekciou močových ciest. Určite ho nepodceňujte, pretože to, čo začína týmto relatívne malým príznakom, sa môže ľahko rozvinúť do veľmi nebezpečného zápalu obličiek.

Najlepším spôsobom, ako sa vysporiadať s infekciami močových ciest, je navštíviť lekára, ktorý vám predpíše antibiotiká.

Inkontinencia

Inkontinencia môže vzniknúť z mnohých dôvodov. Môžu ňou trpieť napríklad ženy po pôrode. Je tiež oveľa častejšia u starších ľudí, ktorí majú ochabnuté svaly panvového dna, ktoré nedokážu správne kontrolovať uvoľňovanie tekutiny von. (Potom stačí zakašľať a stresová inkontinencia je minulosťou.) světě.)

prevencia problémov s močením

Ako týmto problémom predchádzať?

Nie všetkým problémom sa dá predísť. (Je nepravdepodobné, že by ženy prestali rodiť kvôli hroziacej inkontinencii.) Môžete však vyskúšať pravidelné Kegelove cvičenia na zlepšenie funkcie panvového dna. Musíte však cvičiť pravidelne a pomerne dlho, kým sa dostavia prvé pozitívne výsledky.

Muži môžu v prvom rade skúsiť užívať prírodné doplnky stravy na močové cesty a prostatu. Kombinácia správnych bylín a účinných látok pomáha bojovať proti zväčšenej prostate, častému močeniu a ďalším problémom.

Zamerajte sa najmä na tieto látky:

 • Vŕbová mladina
 • Ľubovník bodkovaný
 • Saw palmetto
 • Africká slivka
 • Zinok
 • Lykopén

Snažte sa tiež zlepšiť intímnu hygienu a nosiť priedušnú spodnú bielizeň. Pitie veľkého množstva tekutín a močenie po pohlavnom styku je tiež absolútnou nevyhnutnosťou.

⚖ ️Porovnanie: TOP 10 prípravkov na časté močenie

najlepšie lieky na časté močenie
 • účinnosť jednotlivých prípravkov vo vzťahu k častému nočnému a dennému močenie, menšiemu tlaku a pnutie, silnejšiemu prúdu moču a lepšiemu pocitu domočení
 • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 04/2024

Vložiť komentár