Povolené panvové dno: Príznaky a ako ho posilniť

Stiahnuté panvové dno môže byť problém. Na druhú stranu, nie je dobré mať ani ochabnuté a povolené panvové dno. Lenže, aj keď ani jedna z týchto dvoch polarít nie je dobrá, povoleným panvovým dnom v populácii trpí celkom veľa ľudí. Má tento problém nejaké príznaky? A dá sa nejako liečiť?

Panvové dno je oblasť, o ktorej sa v populácii zas až tak veľa nehovorí. A má to svoje opodstatnenie. V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že pre mnoho jedincov je oveľa dôležitejšie vidieť vyrysované brušné svaly, alebo svaly na rukách. Niečo, čo nie je na prvý pohľad vidieť je na rebríčku dôležitosti až niekde v pozadí.

⚖ ️Porovnanie: TOP 10 prípravkov na časté močenie

najlepšie lieky na časté močenie
  • účinnosť jednotlivých prípravkov vo vzťahu k častému nočnému a dennému močenie, menšiemu tlaku a pnutie, silnejšiemu prúdu moču a lepšiemu pocitu domočení
  • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
  • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
  • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 05/2024

Lenže, to je trochu problém, pretože stav panvového dna má veľký vplyv na náš vzhľad (spolu s ním totiž môžete mať ochabnuté brušné svaly, ktoré vedú k zlému držanie tela) a mnohokrát dokonca aj na náš zdravotný stav a sexualitu.

Našťastie pre vás, s trochou cieleného úsilia možno s týmto problémom celkom ľahko zatočiť.

príznaky povoleného panvového dna

Čo je to panvové dno?

Panvové dno je oblasť, ktorá sa nachádza v bezprostrednej blízkosti našich intímnych partií. Je tvorené análnym zdvíhacích a fasciami. V podstate ide o dolný okraj brušnej dutiny, v ktorej sú uložené všetky dôležité orgány. (Samozrejme, mimo mozog.) Panvové dno má veľa zložitú anatómiu, pretože ním prechádza zvierač ritného otvoru, močová trubica a u žien tiež vaginálne kanál.

Hlavnou úlohou panvového dna je podpora orgánov, ktoré sa nachádza v oblasti panvy. Slabé panvové dno potom môže potrápiť ako ženy, tak mužov.

Príznaky povoleného panvového dna

Oslabené svaly panvového dna majú mnoho nepríjemných prejavov, ktoré môžu významne ovplyvňovať kvalitu vášho každodenného života.

Možno ho spoznať podľa:

Obe pohlavia môžu mať tiež problém so sexualitou. Muži nemusia mať dobré podmienky pre udržanie erekcie a ženy môže trápiť vaginálnu suchosť.

pánvové dno problémy

Čo môže spôsobiť za problémy?

Ako už bolo povedané, ľudia si najčastejšie všimnú rôznych druhov inkontinencie, ktorá ich môže motivovať k obmedzeniu spoločenského života. (Nikto totiž nechce zažiť na verejnosti nepríjemnú nehodu.) Obe pohlavia môžu mať aj menšiu chuť na sexuálne hry. Zvlášť, keď je pri milovaní pravidelne sprevádza bolesť, alebo menší komfort. Všetky tieto prejavy zlého stavu panvového dna majú logicky vplyv aj na ľudské sebavedomie.

Ako posilniť panvové dno

Prvý a zároveň najbežnejšie odporúčanou metódou, ktorá by vám mohla so stavom vášho panvového dna pomôcť, sú Kegelove cviky. Ide o jednoduché cvičenie, ktoré je vhodné ako pre ženy, tak pre mužov. Pri cvičení nie sú potrebné žiadne pomôcky a nemusíte ani nikam chodiť. Čo z Kegelových cvikov robí cvičenie, ktoré je dostupné prakticky pre každého.

Pointou Kegelových cvikov je sťahovanie a povoľovanie svalov panvového dna. Z toho dôvodu sa oplatí toto cvičenie vykonávať po vyprázdnení. Ak si nie ste istí, ktoré svaly máte aktivovať, skúste počas vykonávanie potreby zadržať prúd moču. Práve s týmito svaly budete počas celého výkonu Kegelových cvikov pracovať.

ako posiliť panvové dno

Ľahnite si na chrbát a uvoľnite sa. Následne na päť sekúnd stiahnite svaly panvového dna. Potom je na päť sekúnd povoľte. Opakujte desaťkrát každý deň. Neodporúčame vám cvičiť do zásoby, pretože by ste si mohli ublížiť. Radšej cvičte menej a častejšie.

Keďže výsledky Kegelových cvikov neuvidíte hneď, do doby než sa na vás prejaví môžete nosiť špeciálnu inkontinenčné bielizeň, ktoré vám pomôže minimalizovať riziko nepríjemných situácií. Bielizeň vyzerá veľmi nenápadne, takže ho nikto nerozozná od toho klasického.

V prípade potreby tiež môžete vyskúšať užívanie doplnkov stravy s bylinkami, ktoré sú zamerané na normálnu činnosť močových ciest.

⚖ ️Porovnanie: TOP 10 prípravkov na časté močenie

najlepšie lieky na časté močenie
  • účinnosť jednotlivých prípravkov vo vzťahu k častému nočnému a dennému močenie, menšiemu tlaku a pnutie, silnejšiemu prúdu moču a lepšiemu pocitu domočení
  • aký prípravok je vhodný, aké má vedľajšie účinky a kedy začne účinkovať
  • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
  • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 05/2024

Vložiť komentár